1 denní smoothie #detox

1 comment
 

Často a ráda čtu Stylecookbook, který píše Simona, a která se mimo jiné věnuje i sportu a zdravému životnímu stylu. Nedávno jsem u ní viděla recept na zeleninové smoothie, a při procházení celou rubrikou jsem narazila na článek, kde píše o 3 denní očistě. Ta spočívá v popíjení ovocných a zeleninových smoothie, čisté vody s citronem a zelených čajů. Říkala jsem si, jak jinak začít tenhle tematický blog, než detoxikací? A tak jsem se nechala inspirovat.

Při detoxikaci by člověk neměl dělat žádnou namáhavou fyzickou aktivitu nebo být ve stresu a měl by si udělat čas sám na sebe. Protože jsem byla na pondělí objednaná na thajskou masáž (kterou jsem dostala k narozeninám), říkala jsem si, že to bude skvělá příležitost udělat si právě takovou očistnou kúru. Protože mám poměrně rychlý metabolismus a jsem zvyklá jíst často, nechtěla jsem si hned napoprvé dávat velká předsevzetí a rozhodla jsem se jenom pro jeden den. Ještě v neděli večer jsem si podle rad vyčtených někde na internetu, nakoupila všechny potřebné suroviny, abych se druhý den nemusela o nic starat nebo se stresovat nákupy a mohla jen odpočívat. Protože vím, že po ránu bývám hladová a bez snídaně nevyjdu z domu (což jsem tentokrát ani nemusela), nachystala jsem si snídani v podobě jahodovo-banánové smoothie ještě večer.


 Banánovo-jahodové smoothie
- 2 banány
- miska jahod
- sklenice mléka

Na snídani jsem zvolila kombinaci dvou ovocí, abych si hned po ránu na celý den nezkazila chuť nějakým ne moc chutným zeleninovým smoothie. Překvapivě jsem se i bez budíky probudila docela brzy a hned jsem si celá namotivovaná vypila jednu celou velkou sklenici připravené "snídaně". S prvním smoothiem jsem neměla žádný problém. Jahody i banán jsou moje oblíbené ovoce a rozmixované v mléce chutnají výborně. Asi v deset hodin (zhruba dvě hodiny po probuzení) jsem začala znovu pociťovat hlad, a tak jsem vypila i druhou velkou sklenici a další malou sklenici vody s citronem. Smoothie z červené řepy
- 1 malá červená řepa
- 1 jablko
- 2 banány

Kolem dvanácté jsem už měla znovu hlad, což nevadilo, protože k obědu jsem měla připravené smoothie z červené řepy, jablka a banánu. Chuť červené řepy mi nevadila, ale ani nijak zvlášť nechutnala. Zhruba v polovině sklenice mi už lezla snad i ušima, a protože už byl čas na masáž, dala jsem si alespoň tři racio-chlebíčky a vyrazila. Na masáži jsem byla v salonu Lotus a opravdu jsem si jí užila. Masáž chvílema dost bolela, obzvlášť, když masérka narzila na krk, vyjádřila se ve smyslu: long-term problems. Ale jinak jsem se cítila uvolněně a příjemně. Kolem třetí hodiny přišla první krize. Dopila jsem zbytek řepového smoothie, pár sklenic vody a snědla, mimo plán, jablko.


 Ovocné smoothie
- 2 banány
- 2 kiwi
- 1 větší pomeranč

Ačkoli jsou na večer vhodnější smoothie ze zeleniny, já jsem si připravila opět ovocné smoothie a po tom řepovém jsem se na něj opravdu těšila. Dle mého očekávání bylo výborné. Bohužel jsem to večer už nevydržela, měla jsem příšerný hlad, rozhodla jsem se, že bude rozumnější najíst se, abych druhý den brzy ráno mohla normálně fungovat. Abych detoxikaci úplně nepokazila, udělala jsem si jen celozrnné těstoviny se zeleninou. Přestože se mi nepodařilo vydržet celý den bez jídla, jsem ráda, že jsem do sebe v jednom dni dostala tolik čisté vody a vitamínů z čerstvého ovoce a červené řepy. Dnes to určitě není naposledy, kdy se u mě můžete dočíst o smoothie, chystám se je totiž do svého jídelníčku, zařadit častěji a postavit se výzvě zeleninových smoothie.


Pokud jste někdy prošli detoxikací, budu moc ráda, když mi o tom napíšete do komentářů anebo mi alespoň dejte vědět, jaký máte na podobné očisty názor.

1 komentář:

  1. Veru ta červená řepa je výborná v kombinaci s mrkví a jablkem, to není skoro vůbec cítit a chutná to fakt výborně :-) A já nedám dopustit na kombinaci odšťavněná jablka, baby špenát, koriandr (jen trošku) a zázvor. Obecně zázvor přidávám do smoothie poslední dobou hodně :-)

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.